Міста-держави Європи

"У ХХІ столітті будуть домінувати не Америка або Китай, Бразилія чи Індія, а саме міста," – пише Параг Кханна. Автор кількох книг про глобальні стратегії, Кханна стверджує, що (деякі) міста, як острови належного врядування в усе більш нестабільному світі, стануть наріжним каменем нового світового порядку.

Цей новий світовий порядок не буде "глобальним селом" національних держав, бо глобалізація роз'їдає національний суверенітет. Швидше за все, це буде широка мережа напівнезалежних міст-держав, можливо, що нагадуватиме Ганзейський союз і інші середньовічні торгові альянси.

Одна з відмінностей між містами-державами середньовіччя і містами ХХІ-го століття – спадна значимість Європи. Навіть якщо половина світу вже живе в містах, урбанізація все ще прискорюється – але головним чином в Африці і Азії. Протягом наступних 20 років 275 мільйонів індійців, за прогнозами, переселиться з сіл у міста. До 2025 року Китай буде мати 15 мегаполісів з 25 мільйонами жителів кожен. Європа не матиме жодного.

Проте, можливо, Європу теж вже можна уявляти як мережу міст-держав, а не клаптиків національних держав. Їм може далеко по розмірах до таких мегаполісів як Мехико чи Мумбаї, але найбільші міста Європи вже вийшли за межі своїх країн імають більше спільних характеристик з аналогічними метрополіями, аніж з глибинкою всередині власної країни.

В цілому Європа налічує 305 міст з населенням понад 200 000 чоловік, а також 99 метрополій з населенням більш 1 мільйона чоловік. Найбільші з них далеко переросли межі своїх історичних міських ядер. Метрополія Лондон має населення близько 13,6 млн, з яких тільки 24 відсотків живуть у Внутрішньому Лондоні. Метрополія Парижа – це 11,9 мільйона городян, не більше 19 відсотків з яких живуть в історичних кордонах Віль-де-Париж. На третьому і четвертому місцях знаходяться метрополії в Іспанії: Мадрид (6,4 млн) і Барселона (5,4 млн). П'яте і шосте місце німецькі: Рурська область і Берлін (обидва приблизно по 5 мільйонів).

Ця карта показує найбільші з агломерацій Європи. При збереженні географічної форми континенту, карта і стирає національні кордони, і показує, з миттєвою ясністю які є основні міські центри Європи: Лондон, Париж і Стамбул ­– всі мають більше ніж по 10 мільйонів жителів. Потім йдуть іспанські та німецькі мегаполіси. Тільки Афіни і три найбільших міста Італії є іншими великими конурбаціями. У іншій частині Європи домінують мегаполіси середнього розміру, такі як Франкфурт, Бірмінгем, Будапешт, або Лісабон, або більш дрібні, такі як Антверпен, Гданськ, або Більбао.

Протягом більшої частини ХХ-го століття зростання міст, здавалося, лишилося у минулому, принаймні, в Західній Європі, де історичні міські ядра були спустошені. Внутрішній Лондон втратив 55 відсотків своїх жителів у період з 1911 по 1991 рік, населеність Віль-де-Париж скоротилася більш ніж на 25 відсотків у порівнянні з 1921 р. Населення Копенгагена скоротилася на 35 відсотків за той самий відрізок часу. Більша частина з них переселилася до передмість, поширюючи міську культуру далеко за межі основного міста.

Починаючи з 2000 року "міське осушення" було припинено, в основному в результаті міграції з поза меж національних кордонів. Проте, не всі міські центри ростуть з тією ж швидкістю – або ростуть взагалі. Всі міські центри Італії і Греції втрачають жителів, так само як Рур і Катовіце, Острава і Бухарест. Найбільші переможці? Стамбул і Анкара, а також два інших турецьких міст, а Брюссель і Амстердам – ​​все набирає більше 2 відсотків Р.А. Зростання більш скромне, на рівні 1 відсотка, демонструють англійські та скандинавські міста, а також ціла розсип міст по всій Європі і Туреччині.

Джерело: Платформа розвитку міст

Популярное на сайте

Тема: Выжить в Киеве! Где и почем?: мы решили сделать ценовой срез на основные потребительские товары в самых популярных супермаркетах Киева.

 

Активисты проверили киевлян на равнодушие (видео): На Крещатике "похищали" ребенка.

 

Киевлянку признали обладательницей самого большого бюста в Украине: Объем груди рекордсменши – 101 см.

 

Как киевлян разводят в соцсетях: в полиции рассказали о новых аферах в интернете..

 

Фото девушки отфотошопили под стандарты красоты в разных странах: что из этого получилось.

 

Таксисты составили рейтинг дорог Киева, которые погубят ваше авто: в рейтинг попали десять участков.

 

Chanel из секонд-хенда: чем блошиный рынок Киева покорил Vogue.

 

Блондинка, ставшая вчера "звездой ютуба", имеет увлекательное прошлое: Светлана Цибулина была участницей громких скандалов в 2007 и 2014 годах.

 

Топ-5 киевских фриков: страницы в инстаграме самых безумных киевлян. 

 

Уют квартиры на Глубочицкой: квартира на Подоле, владельцы которой — молодая пара с ребенком.

 

В Киеве открылся ресторан неаполитанской кухни "Positano" на Левом берегу: 140 мест, 20 видов пиццы и максимальное использование украинских сезонных продуктов.

Топ новостей сегодня

22 Апреля, 2017 Суббота
21 Апреля, 2017 Пятница
20 Апреля, 2017 Четверг
больше новостей