«Porto Franko ГОГОЛЬFEST» - найцікавіший культурний експеримент 2016 року

Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва PORTO FRANKO ГОГОЛЬFEST, що відбудеться 8-12 червня в Івано-Франківську - новий унікальний формат, який поєднає "Порт Франківськ" (столицю української постмодерної літератури, місто з унікальним музичним та візуально-архітектурним обличчям) із фестивалем фестивалів ГОГОЛЬFEST – найбільшою в країні лабораторією та платформою для створення мистецьких проектів.

«Насиченість і рівень програми робить фестиваль у Франківську одною з топових культурних подій 2016 року. Ми запрошуємо людей з усієї України відвідати фестиваль, адже контент, який буде тут продемонстровано на 80% унікальний і створений лише для цієї події. Фестиваль охопить напрямки театру, музики, кіно, літератури, візуального мистецтва та екологічної програми», - розповідає арт-директор фестивалю Максим Демський.

До вашої уваги хедлайнери програми фестивалю.

Альтернативна музика

8 червня, 19:00
PUR: PUR

Харківській групі PUR: PUR днями виповнилося 8 років. За плечима у музикантів сотні концертів, десятки фестивальних виступів, кілька альбомів і своя віддана армія фанатів.

8 червня, 21:00
DAKH DOUGHTERS

Dakh Daughters — український жіночий театрально-музичний гурт, що виступає у жанрі «фрік-кабаре». Колектив створено у 2012 році під час підготовки до фестивалю ГОГОЛЬFEST.

10 червня, 22:00
BEISSOUL & EINIUS (Литва)

Еелектронний дует Beissoul & Einius створив образ пригодницької, гіпнотичної електроніки, яку полюбили і відзначили світові видання Vogue, L’Officiel і D’Scene. Їх помітили на одній сцені з Gus Gus, Hurts, Róisín Murphy, Blue Foundation. Премія М.А.М.А. визнала B&E електронним гуртом номер №1 в Литві.

11 червня, 22:00
ONUKA

ONUKA - це проект екс-вокалістки Tomato Jaws і KOOQLA Нати Жижченко та відомого електронного музиканта з України Євгена Філатова (фронтмена групи The Maneken). На фестивалі презентуватиме свій новий альбом VIDLIK.

12 червня, 22:00
BRUTTO & LYAPIS

У Росії та Білорусі «за надмірну любов до свободи» група заборонена, а у всіх інших країнах навпаки – має мільйони шанувальників. На підтримку BRUTTO і інших гуртів, які незаконно переслідуються, восени в Лондоні виступав лідер Pink Floyd Девід Гілмор, український «Бумбокс» і багато інших зірок.

Театр

9 червня, 18:00
СОБАЧА БУДКА. ВИД ЗГОРИ. ВИД ЗНИЗУ

Режисер-постановник – Владислав Троїцький.

Вистава-плач, в основу якої покладено уривки з різних творів,співзвучних історичним подіям, що відбувалися і відбуваються в Україні дотепер.

10 червня, 18:00
«ВЕРТЕР!»

Драматичний театр Магдебурга (Німеччина).

Головний театр Магдебурга, один із найвідоміших театрів Німеччини, який постійно співпрацює з багатьма європейськими країнами. «ВЕРТЕР!» - вистава за романом Йоганна Вольфганга Гете «Страждання молодого Вертера».

11 червня, 16:00
“СИНДРОМ ВТРАЧЕНОЇ ЗИГОТИ”

Танцювальний спектакль.
Автор ідеї та режисер – Христина Шишкарева.

Вистава натхненна книгою Кларисси Пінкола Естез “Та, що біжить з вовками”. Спектакль не є ілюстрацією книги і не носить описовий характер, а лише є рефлексією однієї жінки, відображеної в душах і справжніх історіях виконавців.

11 червня, 18:00
«ЯК ВАМ ЦЕ СПОДОБАЄТЬСЯ»

Державний драматичний театр імені Коте Марджанішвілі (Грузія).

Один із найвідоміших театрів Грузії – країни із багатою театральною культурою – Державний драматичний театр імені Коте Марджанішвілі, заснований 1928 року. 

12 червня, 16:00
ADUR 

Танцювальна вистава (Україна-Іспанія)
Автор ідеї: Jorge Jauregui Allue (Іспанія, Країна Басків).

ADUR – це невидима внутрішня сила, яка з народження є у кожної людини, і з’єднує її з усім зовнішнім світом, глибока і безцінна. Концептуальний танцювально-театральний проект презентований у 2016 році в Києві.

12 червня, 18:00
«IYOV»

Опера для препарованого рояля, ударних, віолончелі та солістів.
Композитори: Роман Григорів, Ілля Разумейко
Режисер: Влад Троїцький.

Нова опера «IYOV» створена за книгою Йова зі Старого Заповіту та з використанням латинських сакральних текстів. Її написано в синтетичному жанрі, що вперше в історії світової музики поєднав у собі оперу, реквієм та ораторію.

Візуальне мистецтво

LITORALIS

Куратор Даша Кольцова.

Публічний простір Івано-Франківська наповниться урбаністичними візіями групи «Лабораторія ненаправлених дій» (Харків), Дмитра Дюльфана (Одесса), Apl 315 (Одеса), Дмитра Микитенко (Польща/Україна), Jan Zdvořák (Чехія), Назара Білика та інших. 

Як окремий проект стартувала короткотривала фоторезиденція за участі Kinder Album, групи «Шило», Нуно Бароззо (Португалія), Поліни Карпової та інших. Частина фотографій буде представлена в рамках проекту L I T O R A L I S та стане можливістю погляду на звичне місто сторонніми очима. 

Медіа-роботи та інсталяції, відео, живопис, скульптура від визнаних авторів (Олександр Ройтбурд, Ілля Чічкан, Ілля Ісупов, Мірослав Вайда та інші) та найцікавіших молодих митців (Роман Мінін, Роман Михайлов, Відкрита група, Євгеній Самборський, Степан Рябченко, Дмитро Микитенко та інші) окреслять обриси відчуттів від існування в ілюзії Litoralis – міста між припливом і відпливом, на дні, де можна дихати. 

Експериментальна та академічна музика

Фестиваль відкриється перфомансом за участі Національного Академічного духового оркестру України. Музиканти розташуються і будуть грати на балконах міської ратуші. Впродовж фестивалю Національний оркестр візьме участь у кількох подібних незвичних перфомансах.

10 червня, 21:00
UJIF_NOTFOUND + TEENPOINT

UJIF_NOTFOUND – аудіо-візуальний проект заснований у 2008 році. Основний намрямок діяльності – створення мультимедійних систем, заснованих на алгоритмах кінетичного зв’язку людини та програми, побудова алгоритмічних систем інтерпретації за допомогою засобів мов програмування. «Живі» виступи засновані на генерації аудіо та візуальних потоків у реальному часі.

TENPOINT – проект Максима Побережського і Олексія Тищенка, київських медіахудожників, піонерів віджєїнга в Україні. З моменту початку творчої діяльності на рахунку об’єднання, крім великої кількості виступів live в якості віджеїв – ряд інтерактивних інсталяцій, постійна співпраця з українськими музикантами, фестивалями, промо групами: “Деталі звуку”, “Квітну”, “Гогольфест”, “Стрічка”, “Некстсаунд”, “Схема”, “Ритм Бюро”, театр “Дах”, “ДахаБраха”, “Дах Дотерз”, “Вагоновожатые”, опера “Коріолан”, опера “Йов” та іншими. 

10 червня, 21:30
ЛЄНА БЄЛКІНА + "HARMONIA NOBILE"

Концерт, який буде відбуватися в залі Івано-Франківського залізничного вокзалу.

Одна з найвидатніших молодих оперних співачок, шо представляє Україну далеко за її межами на провідних оперних та фестивальних майданчиках світу. „HARMONIA NOBILE“ - Оркестр створений у 1985 році при Івано-Франківській обласній філармонії. Оркестр гастролює в країнах : Польща, Франція, Бельгія, Швеція, Німеччина, Італія, Іспанія, Португалія, Угорщина, Білорусь, Росія, Казахстан та інших. За час існування оркестр заграв понад 2600 концертів,більше як 120 програм.

10 червня, 23:30
"NIGHT CONCERT“

Sed Contra, Palimpsest, Tарас Прохасько.

Цілу ніч в приміщенні обласного драмтеатру ім. Франка буде відбуватися безперервний концерт-перфоманс. В залі, де звучатиме музика глядацькими місцями стануть матраци, а усім, хто прийде в піжамі – безкоштовний вхід. Під час перфомансу письменник Тарас Прохасько буде читати свої твори у супроводі інструментальної музики.

11 червня, 17:00
КАРЛХАЙНЦ ЕССЛЬ + АЛЛА ЗАГАЙКЕВИЧ (Україна-Австрія)

КАРЛХАЙНЦ ЕССЛЬ - австрійський композитор, перформер, імпровізатор, медіа-артист, музикознавець, профессор Віденського університету музики, один із провідних світових спеціалістів і креаторів в галузі електроакустичної та алгоритмічної композиції. 

АЛЛА ЗАГАЙКЕВИЧ - Поєднує роботу в академічних концертних жанрах (симфонічна, камерна, електроакустична музика, камерна опера) та в сучасних мультидисциплінарних проектах (аудіо-візуальні інсталяції, перформанси). 

З 1997 р. викладає електроакустичну композицію в Національній музичній академії України. 

Композитор у фільмах “Мамай” (2003), “Поводир” (2013), “Жива ватра” (2014).

Література 

«Великий вибух» – літературна програма фестивалю. PortoFrancoGogolfest. Вона поєднує ідеї нової хвилі літературного життя Івано-Франківська та пошуку її місця сили, Чорнобиля, як катастрофи, що змінила український культурний код. 

У літературній програмі PORTO FRANKO GOGOLFEST – 18 подій: діалогів, презентацій, читань, перформансів, дитячих подій. Куратор – Анастасія Євдокімова.

Детальна програма

9 червня

  • 20:30 – Лекція Володимира Єшкілєва «Місто, як літературний вампір» (книгарня «Під лиликом»)

10 червня

  • 18:30 – Перформанс Олександра Михеда «Мороки». Музика – Ptakh_Jung, відеоарт – Слава Полянцев, режисер – Олександр Ратій, (Мала сцена драматичного театру)

11 червня

  • 15:30 – Читка гостро-соціальної поеми Олени Герасим’юк «Тюремна пісня» (підвал драматичного театру) (підвал драматичного театру). Учасники: колишній в'язень, письменник, мандрівний філософ, громадський активіст Дмитро Савченко доброволець ДУК ПС, бард - Олексій Бик Консультант – Наталя Ворожбит Художниця – Дар'я Кольцова
  • 18:30 – Поетичні читання-марафон «Місцеві» Учасники: Василь Герасим’юк, Іван Андрусяк, Галина Петросаняк, Степан Процюк, Василь Шкурган, Василь Андрушко, Оксана Зеленчук-Рибарук, Мирослав Лаюк, Наталя Ткачик, Катерина Танчак, Василь Карп'юк, Богдан Ославський, Андрій Шийчук (двір на Незалежності,18)

12 червня 

  • 14:00 – Літературно-музична презентація «Lexicon Sonata». Учасники: Карлхайнц Ессль (Асвтрія), Юрко Прохасько(Україна) (двір на Незалежності, 18)
  • 17:30 – Тарас Прохасько: Івано-Франківськ – місце сили. Модератор – Богдан Ославський (книгарня «Під лиликом»).

Кінопрограма

Кінопокази PORTO FRANKO GOGOLFEST відбуватимуться у підвалі головного кінотеатру Франківська «Люм’єр». Концепція кінопрограми – це налагодження діалогу – як всередині України, так і в стосунках України і світу. 

Детальна програма

9 червня, 16:00
Кримські історії

Наріман Алієв.

«Кримські історії» об’єднують три ігрові коротких метри знято на батьківщині режисера, в Криму, актори – його родичі і близькі друзі, кримські татари. Одна з трьох новел представляла Україну у конкурсній програмі 66-го Берлінського міжнародного кіноестивалю.

10 червня, 18:00
60 хв

Краще за 5 років фестивалю соціальної відеореклами Molodiya Festival

10 червня, 20:00
“Тил”

Богдан Кутєпов.

Фільм журналіста Громадського.ТБ Богдана Кутєпова про людей, які всупереч усьому везуть допомогу армії, про військових, яким вони допомагають, про танкістів, які чекають в тилу нову техніку.

11 червня, 20:30
10 секунд

Юлія Гонтарук.

В основі фільму лежать події, що є наслідком обстрілу житлового кварталу «Східний» міста Маріуполь 24 січня 2015 року. Одночасно із показом у Франківську відбуватиметься прем’єра стрічки у самому Маріуполі.

11 червня, 14:30
Крим. Як це було

Костянтин Кляцкін.

Цей фільм — історія офіцерів, солдатів та матросів, які під час захоплення Криму не зрадили своїй присязі на вірність народу України.

12 червня, 16:30
REVE TA STOHNE ON TOUR

Надія Парфан.

Женя і Макс перестали ходити в офіс і серйозно взялись за музику. Та для початку їм знадобляться музичний кліп і студійний альбом. А головним чином – гроші, якими треба за це заплатити. У пошуках заробітку Reve ta Stohne їдуть на Захід.

Екопрограма

Відбуватиметься на території Палацу Потоцьких – історичного центру міста, який вперше за багато років стане відкритим для загального доступу. В екологічній програмі фестивалю – лекції, майстер-класи, хенд-мейд маркет, створення екологічних скульптур. 

Популярное на сайте

С 1 июля в Украине стартует автоматическая фиксация нарушений ПДД: Программа начала работу в тестовом режиме.

 

Верховная Рада приняла закон, который позволяет генпрокурору носить носки под сандалии: Голосование за закон вызвало разногласия.

 

ТОП-10 мест для пикника в Киеве: мы подготовили список самых живописных и удобных мест для организации пикника в столице.

 

Топ-10 странных мест в столице, где зарегистрировано рекордное количество бизнеса: Самая высокая концентрация юридических лиц наблюдается не в бизнес-центрах, а в обычных жилых домах города Киева.

 

Солнечная электростанция приносит 9000 грн. в месяц: доказано луцким инженером.

 

15 чудес Киевщины: Мы собрали уникальные места за пределами Киева, которые с легкостью можно успеть посетить за время длинных праздничных каникул.

 

Что ловить в Киеве: 10 рыболовных мест.

 

12 летних террас Киева: Мы собрали «летники», которые точно откроются, где точно вкусно, красиво и прохладно.

 

Не думай о секОндах свысока: Что и как покупать из «вторых рук».

 

5 заведений Киева с внутренним двориком: «Наш Киев» выбрал те заведения в Киеве, где можно посидеть на улице, не натыкаясь на постоянные взгляды прохожих.

 

Киев глазами москалей или как живется россиянам в нашем городе: "Наш Киев" решил расспросить россиян, покинувших культурную северную столицу Санкт-Петербург, о разнице между городами.

 

В Киеве изменится система прописки: 4 апреля вступает в силу новая система регистрации граждан по месту проживания.

 

Во сколько обходится: жизнь с наркотиками. Офисные работники, программисты, молодые «яппи» и отцы семейств — их объединяет любовь к «веществам». «Наш Киев» расспросил некоторых из них о том, во сколько же им обходятся их привычки.

 

Топ новостей сегодня

21 Марта, 2018 Среда
20 Марта, 2018 Вторник
19 Марта, 2018 Понедельник
больше новостей