Наш Київ ставить питання, на які всі хочуть знати відповіді. Експерти розкажуть, як вчинити за законом і не тільки.
Олексій, правозахисник
Міністерство внутрішніх справ повідомляє, що відповідальність за торгівлю з рук у невстановлених місцях передбачена статтею 160 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі від 1 до 7 НМДГ з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. А за торгівлю промисловими товарами – штраф від 6 до 15 НМДГ з конфіскацією предметів торгівлі.
Відповідно до статті 164 КУпАП («Порушення порядку провадження господарської діяльності») до суб’єктів господарювання застосовуються штрафні санкції у розмірі від 20 до 100 НМДГ.
Відповідно до ч. 2 ст. 255 КУпАП крім посадових осіб органів внутрішніх справ, адміністративні протоколи за торгівлю з рук у невстановлених місцях мають право складати посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад, які в свою чергу повинні контролювати, а також створювати умови для реалізації сільськогосподарської продукції.
Лист МВС від 22.10.13 р. № 10/5-6906.
Судячи з ситуації, норми статей які передбачають відповідальність не дуже лякають торгівців.
Тетяна, юрист
Торгівля з рук у непристосованих для цього місцях — це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу (від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами — тягне за собою накладення штрафу від шести до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі). Право вживати заходи до правопорушників віднесено до компетенції органів внутрішніх справ.
Тож без дозволів і в невідведених для цього місцях («на барахолках/місцях стихійної торгівлі»), торгівля заборонена.