Вторник, 28 мая, 2024
16 C
Киев

Популярные новости

Парк – це не просто багато дерев, що ростуть в одному місці…

Міський ландшафт – це сади та парки, сквери та бульвари, вулиці та дороги, річки та ставки, двори та порожні промислові території. Відкриті простори не менші за будівлі формують довкілля.

Інноваційні сучасні парки – чудове рішення для кожного міста! Ландшафтна архітектура не менш складна і цікава, ніж «просто» архітектура. Будівельними матеріалами тут є рослини — мінливі розміри, форма, колір, фактура. У парку за допомогою річки, каналів, ділянок різної висоти можна створювати різноманітні ландшафти. Варто лише трохи змінити становище – і вже відкривається новий вигляд. Навіть взимку парк https://parkosokorky.com.ua/ може бути різнокольоровим: білі, зелені, темні стовбури, сірі і червоні гілочки.

У парку можуть бути не тільки галявини, а й чагарники та лугові трави. Це місце проживання для комах, дрібних тварин та птахів: так парк стає «гарячою точкою» для збереження біорізноманіття у місті – що особливо важливо зараз, коли кількість видів, що зникають щороку, зростає загрозливими темпами. В Австралії, наприклад, зони з максимальною біорізноманіттям знаходяться не в дикій природі, а в містах – вірніше, у міських парках.

У чому завдання сучасного міського парку?

Ідея, що у місті має бути один великий центральний парк, застаріла. Наразі, на думку урбаністів, у різних районах міста мають бути маленькі парки. Блага міських парків – це естетичне задоволення та збереження природних екосистем, здоров’я та фізична активність, культура та освіта, зміцнення місцевих спільнот та економічний розвиток.

Парк дає людям відокремлені простори, де можна побути наодинці із собою, та спільні простори, де можна бути серед людей. Парки – це ще й культурний ландшафт і навіть елемент демократичного суспільства – місце, де можна вимагати соціальних змін, як, наприклад, зробив Ганді в Індії. Майстерність творців парків у тому, щоб поєднати природну (екологічну цінність) та утилітарну функцію (користь для людини).

«Виділяти територію лише під зелень ми вже не можемо собі дозволити і маємо використовувати її продуктивніше. У парку https://parkosokorky.com.ua/news/, якщо це не спеціалізований ландшафтний парк, мають відбуватися інші процеси, крім прогулянок на свіжому повітрі. Він має бути повноцінним суспільним простором. Це місце, яке відкрите для різних людей, які приходять сюди з різними цілями, потребами та інтересами.

За последние 7 дней

Последние новости