Суббота, 19 июня, 2021
24.2 C
Киев

Популярные новости

Киевляне открыли в доме пункт приема использованных батареек

Семья киевлян открыла в собственном подъезде пункт приема использованных батареек, чтобы потом отправлять их на переработку. Такие инициативы приобретают все большую популярность. Но, как...

В Киеве откроют школу на 800 человек

В мэрии обещают оборудовать учебное заведение “по последнему слову техники” ...

В Киеве стало меньше инфицированных клещей

С начала года в Киеве зарегистрировано 157 случаев нападения клещей на человека, из которых 10% клещей были инфицированы смертельным боррелиозом ...

Статья: Минуловічні цінності: МОН шокував шкільним посібником в стилі домострою

Директор київської школи №148 ім. Івана Багряного ретельно проаналізував скандальний посібник, рекомендований листом МОН до використання у школі, і дійшов сумних висновків.

Посібник «Сімейні цінності» для 8-9 класів, який рекомендовано листом Міністерства освіти до використання у школі, – чудовий приклад того, як «від імені МОН» в школи можуть потрапляти усілякі сумнівні програми та курси.

Я не знаю, що змусило шановного (без іронії — дійсно шановного) заступника міністра Павла Хобзея підписати лист про запровадження у школі цієї невимовної маячні, круто замішаної на невігластві, сексистських стереотипах та вульгарній «психології».

Автори, не побоюсь цього слова, видатного документу щиро впевнені, що роль жінки – виключно обслуговувати чоловіка: духовно, побутово, сексуально. Про це на 32 сторінці автори прямо так і пишуть: «Для чоловіка важливим є статус глави сім’ї, побутовий тил, внутрішньосімейний розподіл праці, доступність сексу. Жінці важливо відчувати себе захищеною, бути господинею в своєму домі, народити дитину (стор. 31)».

Тобто – дітям пропонують вкладати у голови дуже просту думку: якщо жінка не виконує те, що пропонують їй автори посібника, вона не заслуговує на звання «справжньої жінки».

Дуже сучасний концепт організації суспільства, що й казати… І таких перлів у посібнику – буквально на кожній сторінці, перелічувати їх нема сил – та й нудить від того. «Духовні скрєпи» – у рафінованому вигляді.

Але ось що цікаво: цей посібник авторського колективу у складі В. І. Прит, З. В. Охрименко, Л. В. Корецька отримав гриф до використання у школі ще за часів Табачника, у травні 2013 року.

Рецензію на нього (не читаючи?) надали два доктори педагогічних наук: Панок В. Г., директор Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи та Кравченко Т. В., завідувач лабораторії сімейного виховання Інституту проблем виховання НАПН України.

Але чомусь саме зараз, у жовтні 2016 року МОН раптом видає спеціальний лист, який рекомендує використовувати цей посібник в школі. Навіщо? Картина Андрея Рябушкина

У мене лише одне пояснення: пан Хобзей того посібника не читав: йому поклали лист на підпис – він його «підмахнув». І от тут постає величезна проблема: проблема комунікацій серед наших чиновників високого рівня. 

Вони фізично не можуть читати все те, що готує апарат – і підписують певні документи, як то кажуть, не дивлячись. А апарат той – цілком анонімний, його ніхто не знає і він ні за що не відповідає. Про те, хто саме готував на підпис той чи інший документ, суспільство зазвичай так і не дізнається. 

Тобто – треба негайно робити системні висновки, щоб не допустити у школи чергової дурні від «скрєпоносцев» з регаліями.

Судячи з реакції міністра освіти і науки пані Гриневич, висновки будуть зроблені. 

І от тут мені б дуже хотілося, щоб не тільки дехто отримав «оргвисновки», але й всередині МОН була здійснена реформа щодо підготовки видань для школи. 

Бо я 100% впевнений: якби той «Посібник..» перед затвердженням прочитала хоч одна притомна людина, такої ганьби не сталося би. Але, вочевидь, система так «заточена», що у процесі затвердження шкільних видань жодної притомної людини не знайшлося.

За последние 7 дней

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Последние новости

Как выбрать частный детский сад в Киеве

Выбор детского сада для ребенка – всегда головная боль для родителей. Сегодня у многих родителей есть альтернатива – частные детские дошкольные учреждения. В саду...

Как выбрать компанию для пригона машины из США

  Когда продукция украинского автопрома перестает удовлетворять требованиям автомобилистов, они направляют свои взоры на американские иномарки. Компания Аamotors работает с покупателями, которые планируют приобрести авто...

Тонкости зимнего выбора: интернет-магазин белорусской женской одежды

С приходом нового сезона женщинам и девушкам обычно хочется обновить гардероб. Купить белорусские платья и куртки, пальто и костюмы, модные новинки поможет Modnalady –...

Как правильно выбрать грузовое такси для переезда?

Можно с уверенностью сказать, что каждому современному человеку знаком переезд. Это весьма сложный и многоэтапный процесс, где существенная роль ложиться на компанию-перевозчика. Неважно, что предстоит:...

Перевозка грузов в Киеве и ее этапы

Грузовое такси в Киеве – услуга, в которой нуждаются многие из нас. Из всех имеющихся способов, грузоперевозки автомобильным транспортом, заняли первое место, по объёму...