Суббота, 20 июля, 2024
20.4 C
Киев

Популярные новости

Книжковий Арсенал 2016: прогулянка по залам. Програма. Частина друга

 «Наш Київ» продовжує віртуальну подорож павільйонами «Книжного Арсеналу» 2016. На Вуличній сцені будуть звучати кримсько-татарські пісні і симфонії Михайла Вербицького, у Кінозалі презентують фільми про донбаських «укропів» та про про першу світову війну, в Izonе навчать техніці ліногравюри та шовкографії, а на майданчику «Меридіан» можна випити келих вина з Лесем Подерв’янським.

Вулична сцена

Що: Показ фільму «Алім».

Чому: Національний Центр Довженка презентує показ першого кримськотатарського фільму «Алім» (1926), музика — Енвер Ізмайлов. Ця картина була знята за сценарієм українського поета-авангардиста Миколи Бажана і розповідає про боротьбу кримськотатарського селянина з багатіями у XIX столітті. Презентація стрічки стане прологом до спеціальної програми Книжкового Арсеналу — «Къырым».

Коли: 20 квітня, 20.00.

Що: Презентація книги Іпатія Лютого «Сказки русского мира»

Чому: Іпатій Лютий — двоюрідний російський брат відомого українського професора-українізатора Ореста Лютого. Опозиційний журналіст з Казані, заочно засуджений за статтею 282 КК РФ. Політемігрант. Зараз живе і працює в Києві. В презентації його книги прийме участь і його брат Антін Мухарський (Орест Лютий).

Коли: 21 квітня 14.00.

Що: «Супергерої: Make-Up. Історія для голосів».

Чому: Музично-поетичний перформенс присвячений збірці віршів Олени Гусейнової, що незабаром вийде у «Видавництві Старого Лева». Участь у заході візьмуть авторка, Таня Ша та музиканти проекту «Shopping Hour».

Коли: 21 квітня, 19.00.

Що: «Кіплінґ-Джем» – співана поезія Ред’ярда Кіплінґа.

Чому: Концерт від українського патріотичного гурту «Тінь Сонця», які поклали на музику вірші Редьярда Кіплінґа. Розповідь про невідомі факти з життя англійського поета. Презентація збірки «Сім морів» Р. Кіплінґа у серії «Шедеври світової поезії».

Коли: 22 квітня, п’ятниця, 14.00.

Що: Марафон «Мова мистецтва проти мови ворожнечі».

Чому: На сцені виступлять україно-, російсько- й білоруськомовні поети. Серед учасників: Катерина Бабкіна, Борис Херсонський, Марія Галіна, Любов Якимчук та ін.

Коли: 23 квітня, 19.00.

Що: Концерт Ельвіри Саріхалил

Чому: Кримсько-татарська співачка з унікальним голосом презентує концертну програму у стилі фолк-модерн.

Коли: 23 квітня, 22.00.

Що: Мультимедійний проект: «Відкриваємо Михайла Вербицького».

Чому: Концерт присвячений відомому українському композитору, творцю державного гімну. Проект симфоній Михайла Вербицького підготували камерний оркестр «Артихата» Мирослави Которович та видавництво «Букрек»

Коли: 24 квітня, 11.00.

Що: Презентація книги «Современная украинская проза и поэзия на русском языке».

Чому: Видавництво «Фоліо» разом з модератором Юрієм Володарським познайомлять з новинками російськомовної української літератури. Серед учасників: Олександр Кабанов, Борис Херсонский, Ян Валетов, Олександр Афонін, Євгенія Кононенко, Лада Лузіна, Дмитро Лазуткін, Ірина Потаніна.

Коли: 24 квітня, 15.00.

Що: «Дерева-переселенці. Інші досвіди».

Чому: Перформанс із текстами сучасних українських та африканських поетів у супроводі барабанів. Проект присвячено всім, хто в силу різних обставин змінює місце свого проживання. А також тим, хто готовий їх сприйняти та прийняти.

Коли: 24 квітня, 16.30.

Що: Батл: поезія vs реп.

Чому: На сценічному «рингу» зійдуться поети — Павло Коробчук, Юрко Космина, Артем Полежака з реперами — Freel, Vanek

Коли: 24 квітня, 17.30

Кінозал 1


Колишня синагога. Фото з проекту «Ukraine Series» Йоганни Діль

У партнерстві з DocuDays та за підтримки Польського Інституту у Києві відбудеться цикл кінопоказів та майстер-класів, у рамках якого ітиметься про те, як книжки перетворюються на кіно, а режисери стають письменниками.

Що: Презентація фотопроекту «Ukraine Series» Йоганни Діль.

Чому: Глядачам представлять книгу з фотографіями занедбаних синагог, що зробила берлінська фотограф Йоганна Діль під час подорожі по України, передмову до книги написав Юрій Андрухович.

Коли: 20 квітня, 18.00.

Що: «Українська радянська література – все не так просто».

Чому: Розмова довкола майбутньої книги есеїв сучасних українських письменників і літературознавців про українських радянських письменників. Серед учасників: Ярина Цимбал, Юрій Винничук, Микола Климчук, Євгеній Стасіневич.

Коли: 22 квітня, 13.00.

Що: Презентація книги «Saint Porno».

Чому: автор книги Богдан Логвиненко запрошує на відверту розмову про літературу, порно і стереотипи

Коли: 22 квітня, 15.00.

Що: Розмова «П’ята терапія».

Чому: Історія Стаса Домбровського та його залежностей: від наркотичної до літературної. Як ВІЛ-інфікований колишній наркоман перетворюється на письменника та сценариста

Коли: 22 квітня, 17.00.

Що: Фільм «Укропи Донбасу».

Чому: Документальна стрічка головного режисера телекомпанії Магнолія-ТВ, Заслуженого журналіста України Руслана Горового розоповідає про життя на Сході України в умовах бойових дій та окупації. В рамках презентації буде представлено і книгу Руслана Горового «Казки на ніч».

Коли: 23 квітня, 12.00.

Що: Документальний фільм «Перший мирний договір світової війни».

Чому: Cтудією Universum Film AG було створено чорно-білий «німий» фільм. Майже 100 років стрічка «Перший мирний договір світової війни» залишалась поза увагою дослідників, її не демонстрували і не використовували дотепер.

Фільм буде демонструватись у музичному супроводі групи Sun Groove — Костянтин Мішуков (Dj Mishukoff), Валентин Богданов (Shaman) та мультиінструменталіст Олекса Кабанов

Коли: 23 квітня, 20.00.

Що: Круглий стіл «Місцеві й понаєхавшиє».

Чому: Під час дискусії «місцеві»: Лариса Денисенко, Олексій Зарахович, Дмитро Лазуткін, Євгенія Чуприна та «понаєхавшиє»: Олег Коцарев, Володимир Рафєєнко, Артем Чапай, Любов Якимчук розкажуть про своє бачення Києва.

Коли: 24 квітня, 12.00.

Що: «Фокус — Чорнобиль». «Звізда Абсент. 30 років потому».

Чому: читання уривків про Зону з неопублікованих творів молодої авторки Тетяни Майбороди і з книги сталкера Маркіяна Камиша «Оформляндія, або Прогулянка в Зону» (кураторський проект Юрія Андруховича).

Коли: 24 квітня, 18.00.

Зал Малі

Тут будуть презентувати свої видання маленькі книгарні та видавці.

Що: Відкриття виставки «Я – Мігель Сервантес: виставка до 400- річчя з дня смерті». Учасники: Херардо Бугайо Оттоне, Посол Іспанії в Україні. Організатор: Посольство Іспанії в Україні.

Чому: Двоє іспанських художників і авторів коміксів Давід Рубін і Мігельанчо Прадо, створили потужний діалог між коміксом та ілюстрацією, який запрошує глядачів створити свій власний образ Мігеля де Сервантеса, від якого не залишилося жодного офіційного портрета, та не збереглося жодного рукопису.

Коли: 20 квітня, 19.00.

Зал IZONE

Спеціально для Книжкового Арсеналу IZONE розробив освітню програму Izone creative community. Вона акцентується на креативних техніках та створенні власного продукту під час воркшопів або в приватному порядку. Щодня відбуватиметься низка освітніх програм, серед яких воркшопи, лекції та майстер-класи.

На майданчику можна випити кави, придбати готову продукцію майстерень, або зробити щось самостійно. Всі вироби майстерні будуть максимально близькими за змістом до літератури та читання.

Перелік майстер-класів та воркшопів:

  • «Аналоговий друк фотографій із плівки».
  • Воркшоп «Гравюра на картоні».
  • Воркшоп «Пепакура» — «3D МОДЕЛИ ИЗ БУМАГИ»
  • Воркшоп «Техніка шовкографії».
  • воркшоп «Ліногравюра». 

Меридіан


Лесь Подерв´янський

Це сцена Міжнародного поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ. Метою фестивалю є повернення Чернівців на культурну мапу Європи й розвиток діалогу між сучасними українськими поетами та їх зарубіжними колегами.

Організатори обіцяють, що тут буде багато поезії, дискусій, презентацій нових книжок і вина).

Що: Дискусія «Своє чуже місто. Практична урбаністика».

Чому: архітектор та куратор міжнародного фестивалю “CANactions” Віктор Зотов, координаторка програми “Код Міста” Віта Базан та урбаніст, співробітник аналітичного центру “CEDOS” Ігор Тищенко будуть шукати відповіді на питання: як подолати радянський ресентимент в публічному просторі і облаштувати місто для комфортного існування усіх його мешканців; яким чином можна розвивати локальні урбаністичні проекти, і що це дає в результаті; чому одні міста експортують свій символічний і матеріальний продукт та нав’язують його, а інші — ні.

Коли: 21 квітня, 15.00.

Що: Публічна дискусія з Лесем Подерв’янським

Чому: Лесь Подерв´янський є одним з найбільш провокативних сатиричних авторів в Україні. Свої п´єси, які висміюють проблеми сучасного суспільства, він пише суржиком і не цурається нецензурної лексики.

На «Книжковому Арсеналі» відбудеться публічна дискусія Леся Подерв´янського з читачами «За келихом червоного сухого».

Коли: 24 квітня, 15:00. 

Популярное на сайте

В Киеве откроется выставка тюльпанов: 20 апреля на Певческом поле «Киевзеленстрой» откроет экспозицию «Цветущие реки».

 

Киев глазами москалей или как живется россиянам в нашем городе: «Наш Киев» решил расспросить россиян, покинувших культурную северную столицу Санкт-Петербург, о разнице между городами.

 

Во сколько обходится: жизнь с наркотиками. Офисные работники, программисты, молодые «яппи» и отцы семейств — их объединяет любовь к «веществам». «Наш Киев» расспросил некоторых из них о том, во сколько же им обходятся их привычки.

 

7 бюджетных направлений для маёвки. «Наш Киев» нашел билеты по привлекательным ценам в города мечты.

 

Идите лесом: Пять легальных мест для пикников.

 

Кальян нормкор: Пять мест в Киеве, где можно дымить без пафоса

 

История создания самого известного в Украине производителя вяленого мяса: Почему вяленое мясо от Ham.Lo нельзя купить в крупных супермаркетах и с чего все начиналось.

 

64 вещи, которые стоит сделать в Киеве в зависимости от сезона: В Киеве каждый найдет себе занятие по душе.

 

8 заведений с религиозной кухней: «Наш Киев» собрал кафе и рестораны, где подают еду с соблюдением правил, предписанных вероисповеданием, у семи из которых «божеские цены».

 

Фото девушки отфотошопили под стандарты красоты в разных странах: что из этого получилось.

За последние 7 дней

Последние новости